Blogs

Noderīga informācija par kapu pieminekļiem, bēru organizēšanu, instrukcijas un padomi, memoriālās nozares jaunumi un aktualitātes.

Granīta pieminekļu formas un veidi

Kapu piemineklis - sakrāls veidojums, kuru uzstāda uz apbedījuma vietas, lai saglabātu piemiņu par tuvu cilvēku, kurš aizgājis no dzīves.  Kapu pieminekļu formas var būt visdaudzveidīgākās, bet lai pieminekļi nokalpotu daudzus gadus, tos parasti izgatavo no cietajām akmens šķirnēm.

Dabīgā granīta veidi

Mūsu kapu pieminekļi ir izgatavoti no dabīgā granīta un tie garantē izstrādājumam ilgu kalpošanas mūžu, jo šis materiāls pārcieš visus laika apstākļus, temperatūras svārstības un tiešos saules starus.  Kompānija piedāvā dažādas krāsas granītu - melnu, baltu, gaišzilu, zaļu, violetu u.c. 

Kapusvētki 2019

Kapusvētki - tā ir īpaša atzīmēšanas tradīcija, kad cilvēki pulcējās visās Latvijas kapsētās tuvinieku lokā un piemin sev tuvos aizgājējus citā pasaulē. Pašlaik kapu vietu apmeklēšanas un aizgājēju pieminēšanas tradīcija  ir ierindota Latvijas kultūras kanonā.

Kapu pieminekļu dizains

Ikvienā kultūrā īpaša nozīme ir cilvēku attieksmē pret viņu tuvinieku un radinieku  apbedījuma vietu.  Šāda vieta viņu iztverē ir svēta, tāpēc ikviens to cenšas labiekārtot un uzturēt pilnīgi tīru. Noformējot pieminekli, ikviens cilvēks pauž savu mīlestību un cieņu, saglabājot labestīgu un gaišu piemiņu par aizgājušo cilvēku, tāpēc arī mūsdienās joprojām savu aktualitāti nezaudē pieminekļu dizains kapsētā.