Blogs

Noderīga informācija par kapu pieminekļiem, bēru organizēšanu, instrukcijas un padomi, memoriālās nozares jaunumi un aktualitātes.

Radioaktīvie pieminekļi

Mūsdienās aizvien vairāk uzmanības tiek veltīts ekoloģijai un ekoloģiskajai tīrībai it visam, kas atrodas ap cilvēku ikdienā.  Diezgan bieži sastopami tie, kas to izmanto un rada dažādus patiesībai neatbilstošus mītus. Piemēram, pašlaik ir plaši izplatījies uzskats, ka granīts izstaro radiāciju un radioaktīvie pieminekļi ir nedroši. Mēģināsim ar to tikt skaidrībā.

Marmora kapu pieminekļi

Plānojot kapu pieminekļa pasūtīšanu, ikviens cilvēks aizdomājas, kādu materiālu izvelēties tā izgatavošanai. Nepārsteidz, ja vispirms rodas ideja par marmoru, jo marmora pieminekļi izskatās skaisti un cēli. Taču ir arī jāņem vērā, ka piemineklis - tas ir uz mūžīgiem laikiem, tāpēc šajā rakstā mēs aplūkosim marmora kapu pieminekļus un izpētīsim visas šī materiāla priekšrocības un trūkumus.

Ko iesākt, ja miris mājdzīvnieks?

Vairumam no mums ir kaķi, suņi un citi mājas mīluļi, kuri arī kļūst par ģimenes locekļiem. Taču diemžēl viņu dzīves ilgums ir īss. Ko iesākt, ja miris mājdzīvnieks? Kur viņu apbedīt un kā nepārkāpt likumus? Uz šiem un citiem jautājumiem tad arī mēs atbildēsim šajā rakstā.

Kā izvēlēties krustu piemineklim?

Mūsdienās ir izveidojusies sakrāla tradīcija noformēt pieminekļus ar uzrakstiem, portretu, kā arī krustu. Bieži vien klientiem rodas grūtības tieši krusta izvēlē piemineklim. Kristiešu krustu veidi mēdz būt dažādi, tāpēc ir svarīgi noteikt, pie kādas ticības tie attiecās.

Granīta pieminekļu formas un veidi

Kapu piemineklis - sakrāls veidojums, kuru uzstāda uz apbedījuma vietas, lai saglabātu piemiņu par tuvu cilvēku, kurš aizgājis no dzīves.  Kapu pieminekļu formas var būt visdaudzveidīgākās, bet lai pieminekļi nokalpotu daudzus gadus, tos parasti izgatavo no cietajām akmens šķirnēm.

Dabīgā granīta veidi

Mūsu kapu pieminekļi ir izgatavoti no dabīgā granīta un tie garantē izstrādājumam ilgu kalpošanas mūžu, jo šis materiāls pārcieš visus laika apstākļus, temperatūras svārstības un tiešos saules starus.  Kompānija piedāvā dažādas krāsas granītu - melnu, baltu, gaišzilu, zaļu, violetu u.c. 

Kapusvētki 2019 (Atjaunots)

Kapusvētki - tā ir īpaša atzīmēšanas tradīcija, kad cilvēki pulcējās visās Latvijas kapsētās tuvinieku lokā un piemin sev tuvos aizgājējus citā pasaulē. Pašlaik kapu vietu apmeklēšanas un aizgājēju pieminēšanas tradīcija  ir ierindota Latvijas kultūras kanonā.

Kapu pieminekļu dizains

Ikvienā kultūrā īpaša nozīme ir cilvēku attieksmē pret viņu tuvinieku un radinieku  apbedījuma vietu.  Šāda vieta viņu iztverē ir svēta, tāpēc ikviens to cenšas labiekārtot un uzturēt pilnīgi tīru. Noformējot pieminekli, ikviens cilvēks pauž savu mīlestību un cieņu, saglabājot labestīgu un gaišu piemiņu par aizgājušo cilvēku, tāpēc arī mūsdienās joprojām savu aktualitāti nezaudē pieminekļu dizains kapsētā.