Katlakalna kapi, Ķekava. Darba laiks un cita svarīga informācija

Kapsētas būvniecība aizsākās ap 1773.gadu. Sākotnēji Katlakalna kapi atradās tuvāk pie Daugavas. Kapu vecajā daļā ir redzami vairāki 18. un 19.gadsimtam raksturīgi pieminekļi un metāla krusti, kam šodien piemīt mākslinieciskā vērtība.

Katlakalna kapos ir apbedīts Garlībs Merķelis - vācbaltiešu apgaismotājs, publicists un rakstnieks. G.Merķeļa kapu pieminekli par latviešu ziedojumiem uzstādīja Rīgas Latviešu biedrība 1869.gadā par godu viņa 100.dzimšanas dienai.

Līdzās Katlakalna kapiem atrodas Pirmā pasaules kara Brāļu kapi, kuri sākotnēji bija 6.Sibīrijas korpusa 7.Sibīrijas bataljona Brāļu kapi.

Vietas Katlakalna kapos

Katlakalna kapi ir atvērti jauniem apbedījumiem.

Nepieciešamo informāciju par apbedīšanas vietas pirkšanu, cenu un palīdzības saņemšanu apbedīšanas organizēšanā var sameklēt pie Ķekavas novada pašvaldības pārstāvjiem vai kapu pārziņiem.

Katrai kapsētai ir piesaistīts savs pārzinis. Tuvinieka nāves gadījumā jums ir jāvēršas pie pārziņa un jāprasa apbedījuma vieta vai atļauja mirušā apbedīšanai. Apbedīšanas vietu piešķir kapsētas pārzinis, balstoties uz miršanas apliecības kopijas pamata, ko izsniedz Dzimtsarakstu nodaļa, uzrādot miršanas apliecības oriģinālu un apbedījuma vietas apmaksas apliecinājumu.

Dibināšanas
1773. gads
Atrodas
Ķekavas novada
Apglabāts
Garlībs Merķelis
Platība
10,95 ha.
Koordinātes
56.896356, 24.172542
Apkalpojošā
Ķekava

Katlakalna kapu darba laiki:

Katlakalna kapu darba laiku precizējiet pie Ķekavas novada pašvaldības pārstāvjiem.

Katlakalna kapu teritorija atvērta apmeklētājiem

Informācija par to, kad un cikos ir atvērta Katlakalnu kapu teritorija apmeklētājiem, var uzzināt Ķekavas novada pašvaldībā.

Mirušo piemiņas dienās un citās aizgājēju atceres dienās kapsētas darba laiku nosaka kapsētu administrācija.

Kā nokļūt līdz Katlakalna kapiem:

Adrese: Ķekavas novads, Rīgas rajons, Ķekava, LV-2111

Kontakttālrunis: 27841758

E-pasts: novads@kekava.lv

Kā nokļūt līdz Katlakalna kapiem:

Autobusi: 12 (Rīga), pietura kooperatīvs "Ziedonis".

Katlakalna kapu oficiālā mājas lapa

Katlakalna kapiem nav oficiālas mājas lapas. Sīkāku informāciju par kapsētu var iegūt pie Ķekavas novada pašvaldības pārstāvjiem vai mājas lapā kekava.lv.